Kde nakoupit?

Přihlášení


Úvod
akor merkezi |yemek tarifi |canlı radyo dinle |ukash |ukash kart |
Plechové cedule Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 01 Březen 2012 21:31
Plechové cedule mohou mít reklamní či čistě informační ráz. Firmy mívají vlastní firemní cedule umístěné na viditelném místě u vchodu. Plechové reklamní a informační cedule naleznete v každé vesnici a městě. Ukazují, kde co naleznete a můžete koupit. Plechové cedule jsou vhodné i k památníkům a k popisu zajímavých turistických míst. Mohou být prosté či vybarvené. Jsou vyráběny z nerezových kovových materiálů a neželezných kovů. Často jde o eloxovaný hliník či dural a mosaz. Eloxovaný hliník je používán pro vnikající odolnost proti poškrabání, oděru a proti působení povětrnostních vlivů. Eloxování hliníku je nejlepší dosud známá povrchová úprava hliníku. Eloxovaný hliník se používá v kapesních fotoaparátech, mobilních telefonech i na rámečcích brýlí. Při eloxování se za pomoci elektrického proudu vytvoří na povrchu hliníku tvrdá vrstva oxidu, kterou lze odstranit jen brouše
ním a agresivními chemikáliemi. Při silném nárazu povětšinou zůstane vrstva celistvá a udrží si i barvu. Na eloxovaný hliník lze snadno nanášet různé nápisy a obrazy technikou laserového gravírování či CNC frézování. Povrch cedulí může být matný, lesklý, broušený či pokryt zlatou patinou. Dural je vynikající slitina hliníku, která je několikrát pevnější a tvrdší než samotný hliník. Dural se mimoto používá i porot, že se snadno obrábí, sváří, pájí, nýtuje a lepí. Navíc má dobrou chemickou odolnost. Mosaz se hodí především do interiérů. Je snadno opracovatelná a snadno se renovuje.
Plechové cedule mohou mít všelijaký tvar, rovné hrany mohou být zahnuty, rohy zaobleny, mít různou úroveň prolisu. Preferován je ale formát 4úhelníku pro snazší zpracování. U reklamních cedulí bývá používán čtyřbarevný ofsetový tisk. Pro zvýšení životnosti cedulí, jsou velmi často ještě z obou stran lakovány protikorozním bezbarvým lakem.
Aktualizováno Čtvrtek, 01 Březen 2012 21:31